5 Ağustos 2013 Pazartesi

STAND / Ürün Teşhir Standı / Fuar Standı


STAND / Ürün Teşhir Standı / Fuar Standı

    Pleksi Ürün standları , ürününüzü sunmak için şık ve etkili bir yoludur. Markanızın öne çıkmasını sağlar, markanıza verdiğiniz değerin bir göstergesdir.
    Pleksi Stand imalat yöntemlerine göre 2 gruba ayrılır. Kalıplı ve Kalıpsız standlar Burada bilinmesi gereken unsur kalıplı standlar her zaman için belli miktarda adetin altında arz edilemezler. Çünkü bu grupta kalıp maliyeti oldukça yüksek olup adet arttıkça ters orantılı olarak maliyet düşer. Hammadde oldukça düşük maliyettedir. İmalat hızı kalıpsız imalatla kıyaslanamayacak şekilde hızlıdır. 
    Yapılacak olan stand adeti fiyatı doğrudan etkilemektedir. Piyasada genelde imalatçının büyüklüğüne göre siparişe başlama adedi  minimum 250 dir. Fakat 250 adetlik bir kalıplı imalatın stand başı maliyeti aşağıya tatmin edecek ölçüde çekmediği bir gerçektir. Gerçek bir fiyat farkı için en az 2500 civarında üretim yapılması gerekmektedir. Başka bir deyişle kalıpsız imalatta 15 TL ye çıkan bir pleksi stand kalıplı imalatta adet 500 olduğunda 8-10 TL ye çıkar. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder